top of page

AGE: 28 Y. O.

NATIONALITY: Italian (m.) / British (f.)

PROFESSION: Art thief

AFFILIATION: None (Assassin Brotherhood - level I.)

KNOWLEDGE OF TEMPLARS AND ASSASSINS?

None

 

FAMILY MEMBERS:

Matka: Felicia Hooper (née Solari) - Dříve okouzlující rodilá Italka se stala obětí Alzheimerovy choroby, která na její mozkové buňky zaútočila před šesti lety. V současné době se nachází v pečovatelském domově, kam za ni Kiara dochází.

Otec: Amos Lewis Hooper - pohřešovaný, prohlášen za mrtvého. Kiara o něm nemá žádné informace.

 

Brunetka se sytě šedo-modrými kukadly, která bravurně zvládnou zahrát ublíženost, dotčenou hrdosti i jiskru šibalství zpoza níž na vás pomrkává sebejistota dodaná pořádnou dávkou štěstí a faktem, že je vážně dobrá ve svém oboru. Když tahle kráska něco potřebuje, stačí jen zamrkat, vžít se do role pověstné krásky v nesnázích a zaútočit na gentlemanství skryté v mužských srdcích. Kolikrát k tomu našpulený či jemně, někdy až smyslně skousnutý rtík také dopomůže. Oči jsou i bez zbytečného líčení, které jí beztak neomrzí, stejně uhrančivé a dodávají její lehce pihovaté, snědší tvářičce tu správnou roztomilost, která překryje její povahu a ovlivní tak první celkový dojem na ni. Kolikrát stačí právě jeden pohled a úsměv k tomu, aby druhý netušil. Obal knihy kolikrát lže a u Kiary tomu není jinak.

 

Svou nepříliš zázračnou výšku, momentálně pohybující se někde kolem 167 centimetrů, kompenzuje zásobou kotníkových botek a kozaček na podpatku, které jí nějaký ten centimetr (mnohdy celou desítku) přidají. Bez nich nedá ani ránu, a ačkoliv se pro její povolání zrovna dvakrát nehodí, neodmítne je ani při plnění misí. Charakteristický krok se zvučným klapotem doplňuje taktéž i lehké pohupování boků do stran. Možná není vysoká, ale umí zaujmout tělem. V oblasti hrudníku sice není obdařená jako antická bohyně či barokní obraz umístěný kdesi ve Versailles či muzeu umění, na druhou stranu pokaždé nalezne vhodnou odpověď, proč menší hrudník obhájit - zkrátka se tak vejde, kam potřebuje. Nepotřebuje v dekoltu schovávat napěchovanou osmatřicítku ani tam nebude pašovat americkou Deklaraci nezávislosti. Zato její hýždě dokážou vzbudit touhu poplácat je a okusit jejich pevnost vybroušenou ranními tréninky v podobě okružních běhů a účasti na půl maratonech. Prvním rokem taktéž zkouší parkour, což jí čas od času vynáší nehezké pohmožděniny a odřeniny nejen na těle, ale i ve tváři, což naštěstí zvládne zamaskovat zázračným produktem známým pod názvem make-up.

 

Jejímu šatníku vévodí snad každá barva, sotva se drží stereotypu černé, bílé, šedé nebo tmavě modré. Ač není dvakrát velkým fanouškem růžového odstínu, v této princeznovské barvičce si udržuje nevelkou sbírku lodiček na jehlovém podpatku a pár halenek. Krok drží především se současnou módou, věci starší jak dvě sezóny vyhazuje (čti daruje). Jen na jednu část oděvu nedá dopustit - měkoučký chlupatý svetr bílé barvy, který za těch několik let, co ho vlastní, stačila vytahat ke kolenům.

 

Potvora. Smyslná, provokativní, elegantní - stále však titulovaná jako pekelná mrcha, které trůn po dobu nepřítomnosti zahřívá Ďábel sám. Už dávno se naučila o prvním a jediném pravidle: co si nezařídíš, to ti do klína nespadne. Právě díky tomuto heslu začala používat ostré lokty a vydobývat si cestičku, po které šlape poslední roky. Jinak by zůstala tou šedou myškou pracující na plný úvazek v nějakém špinavém bistru kdesi v Louisianě od rána do večera, nejlépe ještě s dítětem na krku. Z filmů už před dávnou dobou zjistila, že chytrým holkám se daří nejlépe, jenže našlo se několik trhlin v plánu získat doživotní jistotu v podobě bohatství, kdy nebude muset hnout ani prstem. Vdávat se nechtěla. A i kdyby ano, pak ne za vrásčitého chlapa s osmdesáti lety utahující pověstnou oprátku kolem krku. S jejím štěstím by ještě deset, možná i dvacet let žil a Kiara neměla natolik silný žaludek, aby předstírala lásku ke seschlému avokádu. Znamenalo to najít si zazobaného pracháče s maximálně tak padesátkou v řidičáku a dvojnásobkem na kontu. Světem stále kapku neotrkaná dívka by neměla jak okouzlit vystudované muže s kontem větším, než co by splácela za vystudování vysoké školy, což jí došlo vcelku rychle. Tento fyzikální pokus možná nevyšel, Kiaru donutil zatvrdit se o to víc a dokázat ostatním, že má na vyhřívaná sedadla ve sportovním autě, luxusním bytě a dovolené na ostrovech, jejichž jméno prakticky ani nelze vyslovit. Se zarputilostí zůstat svobodná vydržela do současnosti - chlapy střídá příležitostně a zvlášť pak tehdy, pokud něco od nich potřebuje. Pak pro ni není nic snadnějšího, než jim ukázat tu část své falše, která dobře zahraje na jejich city. Ať už se jedná o dámu v nesnázích, svůdnou dračici, nevinného andílka, v repertoáru nalezne téměř vše, co je třeba. 

Zamilovala se jen párkrát a nikdy jí žádný muž v životě nepřinesl tolik štěstí, aby s ním strávila víc než pár nocí. V tomto ohledu myslí předně na sebe, upřednostňuje své ego nad ostatními a nehodlá se měnit. Jistě, hořkost někdy doráží na její srdce a nutí ji ohlížet se přes rameno za všemi těmi zamilovanými páry držícími se za ruce, jak si vesele vykračují parkem, nebo spolu snídají v kavárně. Nic tuhle mrchu nezastavilo a nedonutilo změnit názor. Sama o sobě raději smíří jako o té potvoře, která nemá nikoho ráda a pokud by to bylo jen trochu možné, nechala by si spíchnout kožich z dalmatinů. Ke každovečerní zábavě, nepočítáme-li večeře v přemrštěně drahých restauracích, dozajista patří sledování dramatických filmů a thrillerů, které nebere vážně. K nejvíc milovaným filmovým zážitkům pak patří Film noir plný cynismu a necitelnost. U takových hříchů stráví nejednu hodinku ve společnosti skleničky červeného vína.

Nepřiznala by to, ale v průběhu let se z ní stal velký strašpytel. Spí s baseballovou pálkou u postele a ke své ochraně si pořídila i děsivě vyhlížejícího chlupáče plemena Welsh corgi pembroke s přezdívkou Dickens. Jeho největší zbraní je zahryzávání se do kotníků, což může případnému nezvanému návštěvníkovi vyvolat infarkt a proděravět ponožky. Neřekli byste to do ní, ale tajně přispívá na místní útulek chovající psy a kočky. Tvrdí o sobě, že není schopna postarat se ani o rybičky, o čemž svědčí vzpomínka na poněkud mrtvé akvárko plné zdechlin, které vyhodila kompletně celé bez pokusů o resuscitaci. Ráda se obklopuje uměním, ale pouze v klasické formě malířského a sochařského základu. Psanou formu tolik nemusí, za knížky ji utrácet nikdo neuvidí. Ani knihovnu ve svém bytě nepřechovává, jen několik poliček, kde má odloženy noviny či předplatné časopisů, které ještě neskončily v koši. Mezi několika padělanými kousky se najde i pár pravých obrazů či soch, které si ponechala jako odměnu za dobře odvedenou práci. Nikdy se nechlubí tím, čím je. Lidem nevěří. A sobě už vůbec ne.

 

Její skutečné jméno znělo Chiara Vincenza Hooper, později poameričtěné na Kiara, kdy se na každém rohu setkávala s tradičními pokusy utahovat si z ní nebo problematickou výslovností cize znějícího slova. Narodila se ve slunné Itálii na ostrůvku San Pietro, ležícím jihozápadně asi sedm kilometrů od Sardinie. Rybářské městečko okouzlovalo svou pověstnou krásou a typicky jižanskou přírodou návštěvníky, obvykle turisty z Ameriky. Mezi nimi na vulkanický ostrov zavítal i jakýsi mladík se silným britským přízvukem, student etnických kultur, Amos Hooper. Užíval si prázdniny v období univerzitní kapitoly života, kdy se rozhodl okořenit upjatý, poněkud tradičně sofistikovaný způsob dospívání. Její matka, rodilá Italka, milovala dobrodružství a cizince.

Že by se tomu dalo říkat láska, to by netvrdili. Možná ta letní, poetická, mizící počátkem podzimních dnů. I tak se, kdo ví z jakého důvodu, rozhodli na konci letního období sezdat a útěkem do Amosovy rodné Anglie začít nový příběh, z něhož se vyklubala Chiara. Amosova rodina se stavěla proti tomuto svazku. Felicia neuměla prakticky ani slovo anglicky, v novém světě se ztěžka orientovala a devadesát devět procent Angličanů jí přišlo fádních, nudných a striktně upjatých. Nerozuměli její divokosti, volnomyšlenkářství ani nekonvenčním způsobům odporujících jejich smýšlení. Manželství dlouho nevydrželo. Felicia, živící se především obsluhováním v bistrech a kavárnách, si našla nový podnájem o jedné místnosti, kde vychovávala malou dcerušku. Později se ještě střetla s Amosovými rodiči - tehdy, když ho přišli hledat. Bez jediné informace, kde by se mohl nacházet, po něm pátrali u známých, přátel a taktéž i bývalých přítelkyní a manželek, mezi něž Felicia patřila. Později byl prohlášen za mrtvého.

Život v Anglii nepředstavoval procházku růžovým sadem, spíš naopak - vysoké ceny, špatně placené práce a ustavičně deštivé počasí ponechávaly obě Italky v rozmrzelé náladě. Bylo na čase změnit místo, zkusit něco nového. Tentokrát v Americe, kontinentu, kde se plní příležitosti. Konkrétně? New Yorku, městě snílků. Nežily si nejlépe, tolik se to od Anglie nezměnilo, ale tentokrát si Chiara nalezla spoustu výhodu: Central Park, Pátou Avenue, do nebe vysoké mrakodrapy. Jméno si změnila na Kiaru, našla si pár přátel, které nezajímalo, zda má na sobě džíny ze značkového butiku, školu zvládala napůl. Výhodu nalezla v jazycích a fyzických aktivitách, propad zase v chemii, přírodovědných oborech a zdravovědě.

Všechno se nakonec přejí. U Kiary tomu bylo s chudobou. Při střední škole si pokoušela přivydělávat - zprvu jako modelka, později jako servírka. Pozdní směny po škole se podepisovaly na známkách k její nelibosti, a aby dosáhla kompenzace, přehodila výhybku z hodné holky na mrchu, kterou zůstala do dnes. Některé profesory sváděla za obdarování lepší známkou, zpočátku poněkud neuměle a příliš okatě, než se naučila ty správné triky, které jí dopomohly k vystudování. Na vysokou neměla peníze a brát si studentskou půjčku se rovnalo sebevraždě. Začala pracovat, kde se dalo. Útěk před krutou realitou ji pokaždé zavedl do muzea, kde se skrývala v roli cizinky s očima laskajícíma barevné výjevy z dávných dob. K umění ji to táhlo už odmala, připadalo jí dokonalé, pyšnilo se krásou, kterou ostatní přišli opěvovat stejně jako ona. Nestačily jí jenom plakáty zobrazující nejznámější světová díla, toužila je vlastnit, kochat se jimi v soukromí. 

Zprvu se jednalo o drobné krádeže, kterými si krátila chvíle a sem tam přivydělávala. Nějaké to jídlo v obchodě, později oblečení v butiku, šperky na večírcích... Nekrotila se. Ani ve chvíli, kdy byla při jedné podobné krádeži chycena. Horká dlaň položená přes hřbet její ručky, šedomodré oči se střetly s pronikavým pohledem skenujícím její tvář. Nezčervenala, rozpaky se neprojevily. Na scénu nastoupila jižanská temperamentní nátura, kdy dotyčnému muži málem přerazila nos. Jak později vypověděla, jednalo se o zoufalý pokus naučený z amerických filmů. Tento charismatický hezoun nepatřil mezi zástupce policejního okrsku, sloužil sám sobě - konkrétně ve zlodějském oboru, kdy kradl cennosti přesahující částky několika milionů, z čehož se Kiaře zatmělo před očima. Sama si dopomáhala prodejem za nanejvýš pár tisíc, i když ambice měla, se schopnostmi profesionála počítat nemohla. Jonathan Hamilton, jak se jmenoval, se nabídl do role mentora. Kiara se mu líbila nejen díky mírně exotickému vzhledu, ale taktéž pro schopnost vžít se do role a změnit průběh vystoupení k vlastnímu prospěchu.

Začali pozvolna: menší muzea, soukromé výstavy a sbírky. Jednou byla vábničkou ona, podruhé zase on. Okouzlovala ochranku šarmem a cizími slůvky, Nathan řádil s charismatem na starších zbohatlých paničkách. Těžili z toho oba. Dokud se jejich cesty nerozešly - bouřlivý milostný život ochladl poté, co Kiara ze žárlivosti srazila jednu z potenciálních milenek (dle jejích slov starých jako historie sama) autem a z místa činu odjela. Nikdo jí tak nebránil vydat se na sólovou dráhu a dařilo se. Kradla cenné kousky, za které si mohla dovolit byt v Brooklyn Hights dosahujícímu úrovně Manhattanu (jen ne tolik nabubřelému), auto, s nímž nejezdí, neboť v New Yorku to nemá cenu a vykrmeného Corgiho jménem Dickens. 

 

ANCENSTORS:

1868 - Roxie Winters: Dávná platonická láska Jacoba Freye, která se později na vlastní pěst pokoušela dopadnout Jacka Rozparovače. Při jednom z útoku na něj byla zraněna a zmrzačena. Příliš informací o ní není známo, snad jen to, že vystupovala ve společenství Rooks.

1789 - Jeannette Massé: Assassinka, která se připletla do Velké francouzské revoluce kvůli svým přátelům a taktéž silnému přátelství vůči jistému členu templářského Řádu, což si nikdy nahlas nechtěla přiznat. Už několikrát uvažovala, že by se vzdala budoucnosti a raději by se stala obyčejnou ženou, neboť víru templářů neuznává, ale láska k dotyčnému by ji mohla alespoň z části změnit natolik, aby tento druh vyznání tolerovala. Několik let po porodu byla popravena gilotinou.

Počáteční zbraň.png

Meč v holi

Level I.

Základní zbraň

Počáteční zbraň - pistole.jpg

Obyčejná pistole

Level I.

Základní zbraň

Počáteční zbraň - hidden blade.png

Obyčejná hidden blade

Level I.

Základní zbraň

Určena pouze Assassinům

bottom of page